Anna Zalucka - komandu koučs IT jomā 1

Anna Zalutska – komandu koučs IT jomā. Anna ir nogājusi garu karjeras ceļu, saskārusies ar nopietnu izdegšanu, taču, pateicoties zināšanām, pieredzei, stipram raksturam un tuvu cilvēku atbalstam, viņa spēja atrast jaunus mērķus un faktiski sākt jaunu dzīvi.

Mēs sveicam Annu Ladies Deal Club komandā un priecājamies iepazīstināt jūs ar viņu.

Anna Zalucka - komandu koučs IT jomā 2

Iepazīsimies

Anna Zalucka – komandu koučs IT jomā. Ieguvusi maģistra grādu informācijas tehnoloģijās (Latvijas Universitāte). Mana lielākā vērtība ir brīvība, mans aicinājums ir palīdzēt cilvēkiem būt brīviem.

Nedaudz vēstures

Anna Zalucka - komandu koučs IT jomā 3Es vienmēr vēlējos būt programmētājs, tāpēc sāku strādāt IT jomā. Savā specialitātē strādāju daudzus gadus. Pēc pieredzes iegūšanas kļuvu par komandas un projektu vadītāju. Tas bija mana karjeras ceļa sākums.

Vienlaikus varēju vadīt gan cilvēkus, gan tehniskos procesus. Pēc ilgāka laika es sapratu, ka man ir jāturpina pilnveidoties un iegūt papildu zināšanas un rīkus darbam ar cilvēkiem. Tāpēc es aizgāju studēt koučingu sev un savai attīstībai, un man nebija ne jausmas, ka šī tēma man būs tik aktuāla un ka es sāku tajā iedziļināties profesionālā ziņā.

Man paveicās strādāt dažādos uzņēmumos, ar dažādām komandām un gūt pieredzi. Pēc kāda laika man izdevās īstenot savu sapni – iegūt vadītāja amatu kādā jaunuzņēmumā ar aptuveni 30 cilvēkiem. Jaunuzņēmumam tas ir milzīgs skaits. Man tur izdevās izveidot daudzus procesus. Mērķis bija nosprausts – mērķis tika sasniegts, un man kļuva, ja tā var teikt, garlaicīgi. Ar komandu tik labi sapratāmies, ka, kad nolēmu pāriet no vadošiem amatiem uz brīvo brīvās uzņēmējdarbības pasauli kā komandas treneris IT jomās, – viņi kļuva par maniem pirmajiem klientiem, un mēs turpinājām veiksmīgu sadarbību ilgu laiku. Laika gaitā, pateicoties manai reputācijai un pieredzei IT jomā, mani sāka uzrunāt arī citi uzņēmumi.

Uz doto brīdi

Neskatoties uz prieku un laimi, ko sniedz darbs manā profesijā, es izgāju diezgan grūtu izdegšanas ceļu, bet, tā kā esmu cilvēks, kas uzņemas atbildību par savām emocijām un dzīvi, es devos meklēt sevi, lai pārdomātu visu savu dzīvi un atrastu jaunu ceļu. Es neatradu neko labāku kā doties studēt, lai kļūtu par geštalt-terapeitu (atkal galvenokārt priekš sevis). Anna Zalucka - komandu koučs IT jomā 4

Es nolēmu iegūt gan profesionālo izglītību šajā jomā, gan augstāko izglītību, kā arī apvienot savu pieredzi kā vadītājam, trenerim un jaunas zināšanas nākamajam karjeras posmam. No vienas puses, man šķiet, ka, izdegot, es sasniedzu sava veida dibenu, bet, no otras puses – man bija lielisks pamats, lai atspēlētos un turpinātu savu ceļu un attīstību. Kāpēc tā notika? Tāpēc, ka es uzņēmos atbildību par cilvēkiem, viņu reakciju un rezultātiem, un es pilnībā pārtraucu nošķirt savus panākumus no komandas vai atsevišķu cilvēku panākumiem.

Tagad es mācos Baltijas Psihoterapijas institūtā, lai kļūtu par geštalt-terapeiti. Priekšā vēl garš ceļš, kas solās būt interesants. Pateicoties pauzei, ko man izdevās paņemt, un pēc krietna laika posma beidzot esmu gatavs atgriezties darba ritmā. Šobrīd uz koučinga sesijām pie sevis ņemu nelielus uzņēmumus, un man ir patiess prieks, ja mums ir līdzīga vīzija un metodes, kā sasniegt mērķus. Es lepojos ar saviem sasniegumiem un metodēm, ko esmu spējis pilnveidot, pateicoties opiātam no dažādiem dzīves periodiem. Priecājos, ka pēc laika esmu iemācījies izvēlēties uzņēmumus, kuriem varu sniegt maksimālu labumu un rezultātus.

Atbalsts

Atbalsts man ir svarīgs un vērtīgs. Esmu pateicīga savam vīram, kurš mani atbalstīja krīzes laikā un deva man iespēju “savākties” un atgriezties darbā. Tāpat liels atbalsts un balsts man ir mani bērni. Mums ir paveicies, mēs ar vīru esam kopā jau vairāk nekā divdesmit gadus, un mums ir trīs skaisti bērni.Anna Zalucka - komandu koučs IT jomā 5

Tā kā esmu daudz strādājusi ar cilvēkiem un pati esmu izvēlējusies palīdzošo profesiju, es ļoti labi zinu, cik svarīgi ir strādāt ar sevi un saviem iekšējiem procesiem kopā ar terapeitu. Priecājos, ka savā dzīvē satiku augsti kvalificētus profesionāļus, ar kuriem tagad strādāju un no kuriem daudz mācos.

Brīvais laiks

Man patīk daba, pārgājieni un gulēšana mežā. Mans hobijs sievietēm nav pārāk populārs, bet man patīk izdzīvot (smejas). Man patīk kompānijas, ar kurām kopā varu doties tālu mežā (bet bez fanātisma) un ar viņu rīkiem ierīkot teritoriju nakšņošanai un ērtai atpūtai. Ideāls kempings man ir mūsu kompānija, apkārt nav svešu cilvēku, ir ūdenstilpne un iespēja naktī pasēdēt pie ugunskura. Klusas sarunas, sirsnīgas sarunas un vajadzība nekur steigties.

Grutības darbā ar klientiem

Kad kā algots vadītājs ierodaties darbā lielā uzņēmumā, ne vienmēr varat būt gatavs tam, ka iekšējos mehānismus ir ārkārtīgi grūti un dažkārt pat neiespējami mainīt. Un tieši šeit sākas izdegšanas posms, ne tikai vadītājam, bet arī proaktīviem darbiniekiem. Lielos uzņēmumos ļoti bieži pastāv iekšējais sistemātiskums, ar ko vai nu ir jāsamierinās, vai arī regulāri notiks nervu sabrukumi (pēdējo variantu es neiesaku).

Anna Zalucka - komandu koučs IT jomā 6Ja runājam par koučingu, nereti uzņēmuma vadība, pieaicinot kouču, visu atbildību novelk uz viņu ar saukli “kaut ko ar viņiem dariet”. Tajā pašā laikā tā neizskaidro komandai, cik svarīgi, vērtīgi un nepieciešami ir strādāt ar kouču. Rezultātā koučs ierodas kā sveša institūcija ar savu hartu svešā klosterī, un tā vietā, lai sāktu risināt problēmas, milzum daudz laika tiek tērēts darbinieku iekšējās sabotāžas apturēšanai. Esmu pārliecināts, ka vadītājam ir jābūt kopā ar darbiniekiem sesijās un ne tikai ar piemēru, bet arī ar savu rīcību jāparāda šāda darba nozīme, vērtība un nozīmīgums.

Pasapņosim

Vēlos strādāt ar uzņēmumiem ar nelielu darbinieku skaitu. Visticamāk, jaunuzņēmumos, kur cilvēkiem ir dedzīgs skatiens un vēlme radīt kaut ko lielisku un vērtīgu. Esmu pārliecināts, ka mana pieredze IT jomā, koučinga izglītība, ilggadējā prakse un pašlaik iegūtā izglītība ir ideāla kombinācija, lai vadītu komandu uz kārotā mērķa sasniegšanu. Un, protams, es sapņoju pabeigt psihoterapeita izglītību.

Padoms

Tas izklausīsies banāli, bet… Es iesaku nepievērst uzmanību citu cilvēku viedokļiem. To sakot, es nerunāju tikai par kritiku, kas var jūs uzjautrināt. Ir vērts padomāt, ka, ja esat atkarīgs no uzslavām – tas arī nav drošākais ceļš, un varbūt pat kaitīgāks par devalvācijas stāstiem. Man patīk amerikāņu autora un uzņēmēja Garija Vainerčuka (Gary Vaynerchuk) frāze. Tā skan apmēram šādi: “Ja nevēlaties būt atkarīgs no spriedumiem, tad neesiet atkarīgs no aplausiem.”

Rakstā izmantotas Annas Zaluckas personīgās fotogrāfijas un Pete Linforth un Gerd Altmann attēli no pixabay.com.

Sieviešu biznesa klubs ir atvērts aktīviem cilvēkiem, kas mīl dzīvi. Jūs varat būt darba meklējumos vai studēt, varat vadīt uzņēmumu vai būt profesionāle biznesā – galvenais ir vēlme un izpratne, ka kopā mēs varam sasniegt daudz labākus rezultātus.

Laipni lūgti Ladies Deal Club!