Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 1

Jeļena Veličenko, uzņēmēja, publiciste, grāmatu par ajūrvēdas uzturu un indiešu virtuvi autore, kā arī transformējošu pasaku pieaugušajiem organizatore. Sieviešu rokassomiņu un aksesuāru ar finiera mozaīku zīmola Marke Tree dibinātāja. Kā arī gastronomijas zīmola Chef OTO, kura pamatā ir veselīgs dzīvesveids un ajūrvēdas zināšanas, dibinātāja.

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 2

Mazliet vēstures

Pēc izglītības esmu skolotāja, filologe un juriste. Esmu mācījusies pedagoģiskajā tehnikumā, Latvijas Universitātē angļu valodas filoloģijas fakultātē un Maskavas Industriālajā universitātē kā juriste. Man ir liela pieredze pedagoģijā – ilgus gadus strādāju par angļu valodas skolotāju un pēc tam par tulkotāju. Vienlaikus izstrādāju un īstenoju dažādus projektus. Viens no projektiem ir saistīts ar hladonu un freonu – tas ir kopīgs projekts ar manu vīru, kurā mēs nodarbojamies ar aukstumaģentu uzpildes iekārtu tehniskajiem procesiem.

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 3
Divtūkstošo gadu sākumā es pirmā organizēju pareizticīgo nometni bērniem un pusaudžiem ar nosaukumu Rodņik. Tā bija īpaša, un mēs tājā uzņemam visus bērnus neatkarīgi no reliģijas un vecuma. Pie mums bija bērni no 6 līdz 18 gadu vecumam, un katram bija ko darīt. Daudzus gadus es strādāju par krīzes menedžeri dažādos uzņēmumos. Es piedalījos pārstrukturēšanas procesos, kad uzņēmuma darbība apstājās. Tas bija lielisks kopīgs darbs ar uzņēmumu īpašniekiem, un mēs vienmēr sasniedzām rezultātus.

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 4

Pašlaiks

Tagad esmu atradus sevi radošā un uzņēmējdarbības jomā, kas saistīta ar dizainu, inovācijām un ekskluzīva produkta ražošanu Baltijas un Eiropas tirgū. Tie nav tikai aksesuāri, bet gan mākslas darbi, kas izgatavoti īpašā tehnikā, izmantojot finieri (koku) mozaīkas formā, kas rūpīga darba rezultātā kļūst par gleznas ar dažādiem motīviem. Ir ļoti grūti izskaidrot, kā tas viss tiek izgatavots, bet būtība ir tāda, ka paneļu veidošanā tiek izmantotas plānas dažādu koku sugu plāksnītes. No šiem paneļiem tiek veidotas rokassomas. Nereti man tiek pasūtīta mēbeļu izgatavošana, izmantojot šo tehniku. Tad kumode, skapis vai skapītis kļūst par īstu mākslas objektu.

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 5
Marke Tree zīmols ietver arī zīda šalles. Mūsu aksesuāru galvenais motīvs ir skaistu sieviešu silueti. Sākotnēji tiek radīts attēls, dizains un tikai tad tas tiek pārnests uz zīdu. Mūsu šalles galvenā vērtība ir skaistums un sievišķība. Skaista zīda šalle ir veidota, lai uzsvērtu sievišķību un izsmalcinātību. Man šķiet, ka šis aksesuārs var papildināt ikvienu tēlu un padarīt sievieti patiesi elegantu.

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 6

Atbalsts

Mani atbalsta mans dēls, mani draugi un – es nebaidos to pateikt skaļi – Dievs. Viņu atbalsts man ir ļoti svarīgs, bet tas vairāk ir iekšējs stāvoklis, ko ir grūti aprakstīt un izteikt īstajos vārdos. Esmu pateicīga savai ģimenei par to, ka tā ir man līdzās. Esmu pateicīga Dievam par to, ka viņš man ir atsūtījis tādu ģimeni un tādus draugus, kas man palīdzēs un dos padomu ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Grūtības darbā ar klientiem

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 7Pašlaik galvenie izaicinājumi, ar kuriem man nākas saskarties, ir tādi, ka, tā kā produkts ir jauns un tehnika ir ļoti reta, ir jāpatērē daudz laika un pūļu, lai izskaidrotu, paskaidrotu un izglītotu cilvēkus, lai parādītu produkta patieso vērtību. Ikviens, kas rada kaut ko jaunu, saskaras ar to, ka, pirms kaut ko piedāvāt, ir jāstāsta, jāpaskaidro, jāieinteresē un jāparāda produkta patiesā vērtība.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka ikviens darbs, neatkarīgi no tā, vai tā ir soma vai mēbele, ir mākslas darbs. Jau tagad tas ir vērtīgs, un nākotnē šie izstrādājumi kļūs par īstām senlietām, un to vērtība tikai pieaugs. Un, protams, ja runa ir par šāda veida precēm un izstrādājumiem, tos nevar reklamēt vai pārdot standartizētā veidā.
Mēs katru dienu apgūstam pareizos mārketinga paņēmienus, un jau tagad esam guvuši lielus panākumus.

Padoms 

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 8Ja gatavojaties strādāt jaunā jomā, jums jāatceras, ka panākumu atslēga ir komanda. Pirmām kārtām runa ir par idejām, radošumu un skaistuma radīšanu. Tāpēc, ja jūs radāt, bet jums apkārt ir cilvēki, kas galvenokārt orientēti uz finansēm, – viņi nav tie īstie cilvēki, ar kuriem kopā radīt. Nauda radošuma stāstā ir atalgojums, bet nekādā ziņā nav pašmērķis. Tas nebūt nenozīmē, ka finansiāli orientēti cilvēki ir slikti. Tas tikai nozīmē, ka viņi būs labi citos projektos, vairāk orientēti uz biznesu, ja tā var teikt.

Pasapņosim

Es sapņoju radīt lietas, kas iepriecinās ne tikai tos cilvēkus, kas tās iegādājas, bet arī nākamās paaudzes. Es sapņoju, lai cilvēki, skatoties uz mūsu izstrādājumiem, pat tad, ja viņiem ir slikts garastāvoklis, smaidītu un izjustu prieku – tieši to izraisa īsta radoša māksla. Esmu pārliecināta, ka, ja cilvēks tic un dara visu citu cilvēku radošuma un skaistuma labā, tad Dievam nav cita ceļa un iespējas, kā palīdzēt šim cilvēkam piepildīt visdrosmīgākos sapņus.

Kā šobrīd trūkst?

Tas ir banāli, bet pašlaik viss ir saistīts ar finanšu resursiem. Tie ir nepieciešami nākamajiem soļiem uzņēmējdarbībā un projektā realizācijā. Tie ir nepieciešami, lai piesaistītu papildu speciālistus. Profesionālā pilnveide jomā, kurā es strādāju, maksā daudz naudas, un speciālisti bieži vien ir ārzemēs.
Es ceru, ka man izdosies atrisināt šo mīklu. Esmu gatava soli pa solim darīt visu ko varu un vajag darīt, un ticu, ka kādā dienā es nejauši nonākšu īstajā vietā īstajā laikā, un miljoniem ceļu saplūdīs vienā punktā.

Jeļena Veličenko, somas kā juvelierizstrādājumu māksla 9

Sieviešu biznesa klubs ir atvērts aktīviem cilvēkiem, kas mīl dzīvi. Jūs varat būt darba meklējumos vai studēt, varat vadīt uzņēmumu vai būt profesionāle biznesā – galvenais ir vēlme un izpratne, ka kopā mēs varam sasniegt daudz labākus rezultātus.

Laipni lūgti Ladies Deal Club!