Arina Filipko - organizāciju psiholoģe un HR speciāliste. 1

Arina Filipko – organizāciju psiholoģe un HR speciāliste. Spilgta, ambicioza un mērķtiecīga sieviete, kas precīzi saprot, kas viņai ir nepieciešams, lai īstenotu visus savus plānus. Mēs priecājamies, ka Arina ir pievienojusies mūsu Dāmu darījumu kluba komandai, un vēlamies iepazīstināt jūs ar viņu.

Arina Filipko - organizāciju psiholoģe un HR speciāliste. 2

Iepazīsimies

Arina Filipko ir organizācijas psiholoģe un personāla vadītāja starptautiskā uzņēmumā.

Nedaudz vēstures

Pateicoties skolas psiholoģei, kura veica daudz klases aptauju, piedāvāja izvēles priekšmetus un vienkārši socializējās, es jau 16 gadu vecumā sāku ļoti interesēties par psiholoģiju. Rezultātā tieši konsultatīvajā psiholoģijā ieguvu bakalaura grādu. Taču, tā kā izglītību ieguvu Anglijā, bija vairāki faktori, kas mani virzīja organizatoriskās psiholoģijas virzienā, par ko esmu neprātīgi priecīga.

Arina Filipko - organizāciju psiholoģe un HR speciāliste. 3

Арина Филипко

Kā bakalaura studentam man ļoti patika tas, ko mēs mācījāmies, gadījumu izpēte, ko mēs ņēmām. Taču man trūka struktūras, skaidrības, laika. Pirmos pāris gadus domāju, ka varbūt es vienkārši vēl ne visu pilnībā saprotu, man vēl ir jāmācās, jāiegūst pieredze un zināšanas. Kad pienāca laiks izvēlēties maģistra studiju programmu, vairāku iemeslu dēļ es nevarēju turpināt studēt konsultatīvo psiholoģiju un izvēlējos organizāciju psiholoģijas programmu. 2014. gadā, kad izvēlējos šo studiju programmu, cilvēkresursi Latvijā tikai sāka veidoties, un tolaik bija grūti iedomāties, kur es varētu sevi realizēt.

Par visām šīs profesijas iespējām un priekšrocībām uzzināju Anglijā, kur uzreiz pēc augstskolas sāku strādāt savā specialitātē. Un tā – soli pa solim, posms pēc posma, es iemīlēju šo profesiju un ieguvumus, ko tā sniedz profesionāļiem un uzņēmumiem. Astoņus gadus esmu attīstījusies savā jomā, vispirms Anglijā, pēc tam Latvijā. Tagad jūtu, ka esmu sasniedzis savu zināšanu griestus, un aktīvi meklēju tālākās attīstības iespējas, proti, vēlos apgūt savu profesiju dziļāk un no cita skatu punkta.

Pašlaik esmu personāla vadītāja starptautiskā uzņēmumā. Man ir ļoti plašs un interesants pienākumu klāsts, kas ļauj man gūt jaunu pieredzi savā specialitātē.

Brīvais laiks

Arina Filipko - organizāciju psiholoģe un HR speciāliste. 4Es cenšos sabalansēt savu laiku ārpus darba ar ģimeni un saviem hobijiem. Vienmēr vēlos pavadīt nedēļas nogales kopā ar vīru un meitu, doties pastaigās, apmeklēt interesantas vietas un izklaidēt savu bērnu. Runājot par hobijiem – nesen esmu īstenojusi savus bērnības sapņus – sāku mācīties klavierspēli un franču valodu, no šīm nodarbībām esmu sajūsmā un ļoti patīk mazais bērns!!!!. Turklāt vismaz reizi nedēļā cenšos iet uz stiepšanās nodarbībām un rūpējos par sava ķermeņa veselību. Ja dienā būtu vairāk stundu, es šo laiku aizpildītu ar visdažādākajām nodarbībām un aktivitātēm.

Atbalsts

Visu mūžu mani vienmēr ir atbalstījuši vecāki, un viņi vienmēr priecājas par maniem centieniem, iniciatīvām, panākumiem un atbalsta mani, kad man kaut kas neizdodas. Un tad pirms 10 gadiem atbalsta komandai pievienojās mans vīrs, kurš tic visam, ko daru, un nekad nav šaubījies par manām spējām. Paldies viņiem par spēku un enerģiju, ko viņi man dod.

Pasapņosim

Man ir ļoti lielas ambīcijas, augsti, bet diezgan reālistiski plāni un mērķi, un, lai tos sasniegtu, man ir jāmācās domāt brīvāk, ārpus rāmjiem, un, protams, man ir nepieciešamas zināšanas – jo vairāk, jo labāk. Es uzskatu, ka zināšanas ir cilvēki. Katrs cilvēks ir spēcīgs savā jomā, jautājumā, interesēs. Un, tikai komunicējot ar dažādiem cilvēkiem, var redzēt pasauli un iespējas detalizētākā ainā.

Padoms

Pirmā un, manuprāt, vissvarīgākā lieta ir saprast, vai jums patīk cilvēki. Protams, mēs visi darbā lielākā vai mazākā mērāArina Filipko - organizāciju psiholoģe un HR speciāliste. 5 saskaramies ar cilvēkiem. Taču personāla speciālistam veiksmīgam darbam ir jāsaprot katrs kandidāts, darbinieks, priekšnieks individuāli, jābūt gatavam to darīt, lai pēc iespējas labāk veidotu attiecības ar katru. Protams, to ir grūtāk izdarīt, ja uzņēmumā ir vairāk nekā 2000 darbinieku, taču vienmēr jābūt gatavam, ka jebkurā brīdī kāds no šiem darbiniekiem nāks ar problēmu vai pieprasījumu. Un tad jums ir jāuzklausa, jāsaprot un jāreaģē.

Runājot par profesionālajām prasmēm, es ieteiktu jums izpētīt reālus gadījumus un gadījumu izpēti. Ir daudz literatūras, ko sarakstījuši organizāciju psihologi, kuri apraksta interesantas, un ne tikai, situācijas uzņēmumā un analizē tās. Teorija ir vajadzīga, tā ir pamats, bet tā ne vienmēr palīdz, kad jārīkojas reālā uzņēmumā, ar reāliem cilvēkiem. Vismaz tāda ir mana pieredze. Un tad ir nepārtraukta savu prasmju un zināšanu pilnveidošana. Darba tirgū ienāk jauna paaudze, jums tā ir jāizprot, jāspēj pielāgoties aktuālajām tēmām un pasaules uzskatiem.

Pat ja mēs runājam par jaunajiem speciālistiem, kuriem es dodu padomus, tomēr pienāks brīdis, kad viņiem būs jāsadarbojas ar jauno paaudzi. Un šeit atkal ir ļoti svarīgi mīlēt cilvēkus, lai varētu viņus saprast un pieņemt.

Sieviešu biznesa klubs ir atvērts aktīviem cilvēkiem, kas mīl dzīvi. Jūs varat būt darba meklējumos vai studēt, varat vadīt uzņēmumu vai būt profesionāle biznesā – galvenais ir vēlme un izpratne, ka kopā mēs varam sasniegt daudz labākus rezultātus.

Laipni lūgti Ladies Deal Club!