NO SIRDS SIRDIJ 2024 1

Februārī jau desmito reizi notiks labdarības tirdziņš “NO SIRDS SIRDIJonkoloģiski slimu bērnu atbalstam

Ģimenes, kurām nākas saskarties ar vēzi, nav vienas, un ir daudz līdzcilvēku, kas gatavi atbalstīt un palīdzēt – par to atgādina ikgadējā labdarības akсija “NO SIRDS SIRDIJ”, kas jau desmito reizi tiek rīkota onkoloģiski slimu bērnu atbalstam. Tā norisināsies 16., 17. un 18. februārī tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, un visi saziedotie līdzekļi tiks nodoti Bērnu slimnīcas fondam.

NO SIRDS SIRDIJ 2024 2Tradīcijām bagātajā Latvijas amatnieku, radošo grupu, dizaineru un līdzjūtīgu cilvēku radīto izstrādājumu tirdziņā katrs var izvēlēties sev dāvanu, par to atstājot ziedojumu. Tirdziņā iespējams iegādāties tikai ar rokām darinātus, oriģinālus izstrādājumus, un tiem nav noteiktas cenas – katrs pats var izlemt, cik viņš var un ir gatavs ziedot par izvēlēto suvenīru, atslēgas piekariņu vai rotaļlietu. Akcija tiek rīkota kopš 2014. gada, un tās pastāvēšanas laikā Bērnu slimnīcas fondam saziedoti vairāk nekā 80 000 eiro.

“Desmit gadu laikā akcijas “No sirds sirdij” ziedojumi ir palīdzējuši daudziem Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem un viņu ģimenēm. Pagājušajā gadā vien šis ziedojums nodrošināja iespēju diviem pavisam maziem bērniņiem, kuri slimo ar retinoblastomu – acu audzēju – saglābt actiņas. 2 gadus vecajam Tomam un 4 gadus vecajai Emmai reizi mēnesī jādodas uz Šveici, kur iespējams saņemt īpaši saudzīgu ārstēšanu, bet ceļa un uzturēšanās izmaksas ģimenes nevarētu segt bez ziedotāju atbalsta. Tieši pateicoties tik uzticamiem ilgtermiņa atbalstītājiem kā Jums, varam sniegt cerību šīm ģimenēm, tāpēc sirsnīgs paldies!” – Agnese Nemme, BSF projektu un komunikācijas daļas vadītāja.

Par tirdziņa mājvietu nu jau ierasti kļuvis tirdzniecības centrs “Domina Shopping”, kas labdarības akciju savās telpās uzņem bez maksas. Labdarības tirdziņš gaidīs apmeklētājus 16., 17. un 18. februārī no plkst. 10.00 līdz 21.00 tirdzniecības centra “Domina Shopping” pirmajā stāvā, centrālajā laukumā pie restorāna “Vairāk Saules”.

NO SIRDS SIRDIJ 2024 3“Mēs, “Domina Shopping”, diendienā atbalstām Latvijas ģimenes ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm, izglītojot, iepriecinot un palīdzot kļūt laimīgākiem. Diemžēl ne visās ģimenēs katra diena ir viegla un priekpilna. Vecākiem bērna slimība sagādā lielas sirdssāpes, un pašiem bērniem tas ir mokoši un grūti, tāpēc ir svarīgi vairot prieku un atgādināt – šie cilvēki nav vieni savās grūtībās, mēs visi esam līdzās,” saka TC “Domina Shopping” direktore Dina Bunce.

Tradicionāli tirdziņā piedalās gan profesionāli amatnieki, gan citi, kas vēlas palīdzēt un ir pašu rokām izgatavojuši rotaļlietas, rotas, interjera un dekora priekšmetus, suvenīrus, talismanus, atslēgu piekariņus, keramikas un citu materiālu izstrādājumus. Kā rāda akcijas rīkotāju pieredze, šādi darinājumi top gan profesionālās studijās, gan skolās, bērnudārzos un Latvijas iedzīvotāju mājās. Izstrādājumu pieņemšanas punkti, kuru sarakstu var atrast pasākuma aprakstā Facebook, darbu sākuši jau 16. janvārī un pieņems izstrādājumus līdz 14. februārim (ieskaitot).

“Šo akciju gadu gaitā atbalstījuši tūkstošiem cilvēkun tie, kas iesniedz savus darbus tirdziņam, gan tie, kuri to apmeklē un atstāj ziedojumus. Daudziem tā ir kļuvusi par ģimenes tradīciju, un cilvēki jau savlaicīgi krāj naudu, lai piedalītos akcijā, pat gatavo īpašas krājkasītes. Akcijai šogad aprit 10 gadu, un mūsu lielākā vērtība ir kopā palīdzēt bērniem, kam tas ļoti nepieciešams, – neatkarīgi no tā, ko ikdienā darām, kādā valodā sarunājamies, cik bagāti vai trūcīgi esam, – un tas ir liels gandarījums,” prieku par līdzcilvēku atsaucību neslēpj projekta koordinatore Jeļena Tonova.

Vairāk par akciju, dalības noteikumiem un izstrādājumu pieņemšanas punktiem: ŠEIT