Anastasija Fermbo - speciāliste bankas jomā. 1

Anastasija Fermbo – speciāliste bankas jomā.

Šobrīd strādāju uzņēmumā Fintech, kurš savukārt strādā ar bankām kā Zviedrijas tirgū, tā arī  Baltijas tirgū. Kompanija piedāvā dažādas platformas un produktus finanšu iestādēm.

Mans amats – Solutions Consultant vai Business Analyst. Strādāju ar tehniskajām prasībām tādās nozarēs kā Regulatory Reporting un Taxes.

Mazliet vēstures

Anastasija Fermbo - speciāliste bankas jomā. 2Bankā es nokļuvu pavisam nejauši. Mācījos vienu semestri Vācijā un pēc atgriešanās mājas sāku meklēt darbu, labākais draugs piedāvāja pieteikties pie viņiem bankā. Tājā laikā galvenais prasījums bija valodu zināšanas. Valodas es zināju  pateicoties studijām ārzemēs. 15 gadus esmu nostrādājusi bankā, sākumā Latvijā Back Office, bet pēc tam pārcēlos uz Zviedriju un strādāt tur. Tur  jau strādāja ar IT projektiem valsts kasē (Treasury), pēc tam pārgāju uz pārskatu veidošanas nodaļu (Regulatory Reporting).

Brīvais laiks

Man ļoti patīk sports, īpaši skrēšana. Šogad mērķis ir noskriet otro reizi pusmaratonu, bet varbūt sanāks arī noskrietAnastasija Fermbo - speciāliste bankas jomā. 3  maratonu. Ar skriešanu es sadraudzējos pakapeniski, bet neatgriezeniski. Skrējiens man īpaši palīdz stresa laikā, sanāk visu sakārtot pa plauktiem un sakārtot savas domas.

Arī ļoti mīlu lasīšanu, lasu grāmatas “fiziskajā formātā” un klausos audio grāmatas. Patīk klasiska literatūra, psiholoģiska, personiskās attīstības grāmatās un detektīvi. Ļoti patīk klausīties mūziku. Mūzika palīdz uzlabot gārastāvokli. Klausos gan džezu, gan haus mūziku. Arī patīk fotografēt.

Atbalsts

Anastasija Fermbo - speciāliste bankas jomā. 4Mana ģimene ir mans lielākais atbalsts. Man paveicās, ka man ir vislabākās un atbalstītājas. Ar tiem var dalīt jebkādas uzvaras un jebkādas neveiksmes. Mans stiprais balsts ir mans vīrs, viņš ir pārliecināts par maniem spēkiem vairāk nekā es pati.

Pasapņosim

Nedrošība par sevi un savām zināšanām ir tas, ar ko es cīnos kopš bērnības. Bērnībā es vienmēr biju ļoti kautrīga meitene, ar to es cīnos līdz šim. Man vienmēr šķiet, ka mani sasniegumi ir tikai apstākļu sakritība, ka esmu nonākusi īstajā brīdī īstajā vietā.

Grūtības darbā ar klientiem

Vissarežģītākais darbā ar klientiem manā jomā ir atrast kopīgu valodu un saprast viens otra prasības. Nesaprāšanas bieži rodas dažādu valodu un mentalitāšu dēļ. Tāpat mani klienti bieži ir no dažādām jomām, piemēram, IT klientiem vienmēr ir tehnisks skatījums uz lietām.

Padoms

Ir stereotips, ka darbs  bankas ir garlaicīgs, tikai par skaitļiem un darbu no 8 līdz 18. No savas pieredzes varu teikt, ka darbs bankas ir par stabilitāti, par izvēli un izaugsmes iespēju. Šobrīd ir liela interese par tādiem speciālistiem, kas sevi apvieno tehnisko pieredzi, saprot biznesa un tirgus prasības, kā arī ir darba pieredze ar klientiem.