Inna Baskakova. Sarunas ar Eiropas partneriem 1

Inna Baskakova. Sarunas ar Eiropas partneriem 2Inna Baskakova, kas vada savu starptautisko tirdzniecības uzņēmumu.

Iepazīsimies

Man ir divas augstākās izglītības, kas palīdz man būt profesionālim savā darbā. Viens no tiem – uzņēmuma finanšu vadība jeb finanšu vadība – man iemācīja pareizi sadalīt, ieguldīt un palielināt naudu. Otrā izglītība – MBA starptautiskā biznesa vadībā – man deva iespēju paplašināt savu biznesu un attīstīt to citās valstīs. Uzskatu, ka mans patiesais aicinājums ir būt uzņēmējam un savā darbā izmantot radošumu.

Nodarbojos ar elektronikas, saimniecības preču, būvniecības, preču bērniem un dzīvniekiem tirdzniecību uz Baltijas valstīm un Eiropu. Tas kļuva iespējams, pateicoties tam, ka Covid laikā arvien vairāk cilvēku sāka pirkt preces internetā. Pirmajā darbības gadā mans uzņēmums pārdeva preces par gandrīz 500 tūkstošiem eiro.

Tagad es attīstu vēl divus virzienus:
1) Preču pārdošana Amazon ir platforma, kurā varat pārdot preces visā Eiropā
2) Pārdošanas procesa automatizācija, lai iepirkšanās process interneta veikalā būtu ātrs, pārskatāms un klientiem ērts.

Mazliet vēstures

Inna Baskakova. Sarunas ar Eiropas partneriem 3Divdesmit gadu laikā esmu uzkrājis vērtīgu pieredzi lielos starptautiskos uzņēmumos, strādājot vadošos amatos un atbildot par uzņēmumu izaugsmi Latvijā un ārpus tās. Palielināju preču un pakalpojumu eksportu/importu, palielināju zīmola atpazīstamību, attīstīju attiecības ar klientiem un meklēju jaunus korporatīvos klientus. Jomas, kurās es saprotu, ir preču, pakalpojumu un projektu pārdošana korporatīvajiem klientiem, loģistika, mārketings, prezentācijas, izstādes, eksports, potenciālo klientu meklēšana jaunās valstīs, jaunu tirgu analīze un attīstība biznesa attīstībai.

Darba pieredze bija patiešām interesanta un daudzveidīga.

Sākumā strādāju par grāmatvedi IT uzņēmumā. Pēc tam viņa devās uz Dānijas uzņēmumu, kas palīdz uzlabot ēku energoefektivitāti ar ražoto izolācijas materiālu palīdzību. Pati ideja tajos gados bija jauna, es biju atbildīgs par rasējumiem, dokumentiem, pārdošanu un mārketingu, un tas man deva plašas zināšanas būvniecības un ēku biznesa procesu jomā. Latvijas būvniecības buma plaukumā devos dekrēta atvaļinājumā.

Tālāk pēc draugu uzaicinājuma ar jauniem spēkiem un idejām viņa sāka attīstīt jaunu biznesu ēku renovācijas jomā. Jaunums tiešā nozīmē – sākām ar ideju, talantīgiem kolēģiem un galdu ar pildspalvu – viss tika radīts un attīstīts no nulles. Gadu vēlāk ar Eiropas līdzfinansējuma piesaisti tika pabeigts pirmais projekts 9 stāvu daudzdzīvokļu mājas siltināšanai. Mums tas izdevās, pateicoties tam, ka tajā laikā tika izvēlēta pareizā stratēģija – piedāvāt pabeigtu siltu māju: organizācija, projekts, energoaudits, būvniecība un materiāli.

Tad mani uzaicināja uz uzņēmumu no Lihtenšteinas, kā viņi sevi dažkārt dēvē – Lamborghini celtniecības instrumentu jomā sarkanās virsbūves un augstākās cenas tirgū dēļ. Tur es iemācījos atbildēt uz jautājumiem “Kāpēc tas ir tik dārgi?” un “Kāpēc man vajadzētu pirkt no jums?”. Klienti jautāja, es atbildēju. Klientiem tas šķita pārliecinoši un pie manis nopirka motorzāģus un 30 kilogramus smagus šķeldotājus. Demonstrācija darbībā bija obligāts nosacījums, tāpēc drīz vien nolēmu to atstāt brutāliem vīriešiem un pāriet uz “meiteņu labākajām draudzenēm” – dimantiem, zeltu un sudrabu.

Mani uzaicināja attīstīt vairumtirdzniecību korporatīvajiem klientiem lielākajā juvelierizstrādājumu uzņēmumā Baltijā. Sapņu darbs! Katru dienu jaunas rotaslietas, dārgakmeņi, mirdzums un skaistums. Nākamā darba vieta bija Somijas transporta uzņēmuma Santa Klausa oficiālais postenis, kurā palīdzēju izveidot un attīstīt pakomātu tīklu paku piegādei Baltijas valstīs.

Pēc tam bija brīvdabas pasākumu un kāzu organizēšana, pēc tam attīstīja darbaspēka eksportu uz Skandināvijas valstīm.

Ar laiku nāca sapratne, ka esmu gatava uzņemties atbildību un uzsākt savu biznesu, pielietojot iegūtās prasmes un zināšanas.

Brīvais laiks

Man ir svarīgi papildināt enerģiju un atgūties. Regulāri sporta veidi man palīdz šajā jautājumā – es pārmaiņus nodarbojos ar trenažieru zāli, spēka treniņiem, krosfitu un bikrama jogu. Brīvdienās dodu priekšroku garām pastaigām līdz jūrai, klausoties audiogrāmatas par biznesa vai psiholoģijas tēmu. Sezonā spēlēju golfu – tas palīdz atpūsties un vienlaikus koncentrēties. Brīvdienām cenšos izvēlēties vietas tuvāk jūrai, kur nodarboties ar iecienītāko niršanu, apskatīt delfīnus, bruņurupučus un iepazīties ar zemūdens pasaules skaistumiem.

Atbalsts

Mana ģimene ļoti atbalsta – mani vecāki, mans dēls Artjoms un ingvera kaķis Amūrs, kurš man nes veiksmi. Mani atbalsta arī mani draugi un biznesa partneri, ar kuriem varu konsultēties. Un mans galvenais atbalsts un atbalsts esmu es pati.

Pasapņosim

Panākumi manā biznesā ir atkarīgi no vispārējās ekonomiskās situācijas un noskaņojuma Eiropā. Tāpēc es varu novēlēt, lai mēs pārvarētu visas grūtības un sasniegtu jaunu līmeni, atjaunotu mieru un līdzsvaru. Es personīgi novēlu izvirzīt ambiciozus mērķus – piesaistīt klientus un ieiet strauji augošajā Āzijas tirgū.

Grūtības darbā ar klientiem

Inna Baskakova. Sarunas ar Eiropas partneriem 4Komunikācija ar klientiem man ir vienkārša. Man patīk, kad abas puses ir apņēmušās sadarbībai un biznesa attīstībai. Komunikācija kļūst regulāra, atklāta, mazāk formāla un tas netraucē ikdienas darbā, tāpēc arī tad, kad rodas problēmsituācijas, tās ir daudz vieglāk risināmas un piestrādājamas. Ja vārdu problēma aizstāj ar vārdu piedzīvojums, tad dzīve kļūst interesantāka.
Pēdējā laikā arvien biežāk dzirdu, ka cilvēki izvēlas strādāt un sadarboties ar sev tīkamiem cilvēkiem, pat gatavi atteikties no daļas peļņas, lai tikai veidotu ilgstošu un uzticamu sadarbību komfortablā psiholoģiskā mikroklimatā.

Padoms

Iesācējiem e-komercijā vai jebkurā citā jomā varu ieteikt doties mācīties pie profesionāļiem un praktiķiem, strādāt un iegūt zināšanas un pieredzi veiksmīgos uzņēmumos izvēlētajā jomā, lai gūtu priekšstatu par to, kā viss notiek no plkst. iekšpusi un izmantot iegūtās zināšanas savā biznesā.

Tiem, kas uzsāk savu biznesu, varu ieteikt nepārstāt attīstīties, investēt savā attīstībā un celt savu kompetenci, uzlabot komunikācijas prasmes, baudīt darbu un kalpot pasaulei.

Ar mani var sazināties, ja nepieciešams atbalsts vai padoms – sarunas ar Eiropas partneriem, lietišķā sarakste, preču vai pakalpojumu eksports, jaunu tirgu apgūšana.