Nīla Belokon-Leitane, Product Owner / Team Lead nefinanšu risku jomā 1

Nīla Belokon-Leitane,  Product Owner / Team  Lead  nefinanšu  risku  jomā  SEB  Group  (nav SEB banka Latvija). Nodarbojos ar globālas sistēmas izstrādes un apsekošanas koordinēšanu,  lai  pārvaldītu SEB Group nefinanšu riskus.

Mazliet vēstures

Nīla Belokon-Leitane, Product Owner / Team Lead nefinanšu risku jomā 2Es vienmēr esmu sapņojusi strādāt finanšu sektorā, lielā starptautiskajā kompānijā, ideāli – bankā. Tāpēc pēc skolas aizgāju studēt medicīnu. Pēc trīs gadu mācībām Tartu universitātē pārcēlos dzīvot uz Kipru, iemīlējos šajā salā un nolēmu iestāties Igaunijas Jūras akadēmijā Jūrlietu pārvaldes fakultātē, lai turpmāk atgrieztos Kiprā un strādātu jūras loģistikas jomā. Dažādu apstākļi sakritību rezultātā nonācu Rīgā. Valodas nezināšanas dēļ, meklēju darbu angļu valodā un atradu darbu, par kuru sapņoju no bērnības.

Brīvais laiks

Man ir ļoti daudz hobiju, galvenokārt kas saistīti ar mākslu un sīko motoriku – pērļošana,Nīla Belokon-Leitane, Product Owner / Team Lead nefinanšu risku jomā 3 izšūšana ar pērlem, polimēru māla veidošana, sutāža, adīšana, izšūšana ar krustiņu, izstrādājumu izgatavošana no epoksīdsveķiem, gleznošana  – saraksts pastāvīgi papildinās. Visbiežāk es taisu aksesuārus – auskarus vai piespraudes. Mana īpaša mīlestiba ir manikīrs. Tas ir mana kaisle un, tajā pašā laikā, meditācija. Daudzus gadus daru pati sev manikīru ar gel-laku. Te ir gan sīka motorika, gan zīmēt var jebkurus dizainus. Viss kā es mīlu. Katram notikumam man ir atbilstošs nagu dizains. Manikīrs noteikti ir mans pašizpausmes veids. Brīvajā laikā, kas ir ilgāks par laiku manikīru, man patīk ceļot. Vienīgais iemēsls, kāpēc es ņemu atvaļinājumu, ir aizbraukt uz ārzemēm.

Atbalsts

Tuvo cilvēku atbalsts ir svarīgs katra cilvēka dzīvē. Mans galvenais atbalstītājs ir mans vīrs. Viņš arī ir galvenais iemesls, kāpēc es dzīvoju Latvijā.

Pasapņosim

Nīla Belokon-Leitane, Product Owner / Team Lead nefinanšu risku jomā 4Ja runājam par darbu bankā, tad nākamajam lielajam solim uz priekšu trūkst veiksmīgu apstākļu, vakances augstākā amatā piemērotā brīdī. Bet, godīgi sakot, es neesmu ļoti iejūsmināta par kaut ko neparastu, jo es bez pārspīlējuma dievinu savu darbu, savu sfēru un par to, ka esmu pieredzējis speciālists tieši šājā jomā.

Ja sapņot palielam, es domāju, ka būtu labi monetizēt kādu no manām aizraušanām. Tas varētu kļūt par pagriezienu manā karjerā (piem. kļūt par galveno ienākumu avotu un aiziešanas iemeslu no bankas). Lai to istēnot trūkst drosmes, zināšanu un finanses.

Grūtības darbā ar klientiem

Mani klienti ir bankas darbinieki, riska menedžeri un risku uzraudzības speciālisti visās valstīs, kurās ir pārstāvēta SEB Group. Visgrūtākais ir mentalitātes atšķirība un savādāka pieeja darbam dažādu valsts pārstāvjiem.

Padoms

Jāiemācās būt speciālistam un ģenerālistam vienlaikus, sekot un analizēt tendences risku jomā, un vispār sabiedrībā, ekonomikā, makroekonomikā. Turklāt ir svarīgi iemācīties just korporatīvās kultūras nianses, dažādās bankās tas var stipri atšķirties.

instagram: @nilabelokon