Jeļena Karpoviča - nekustamā īpašuma aģente 1

Jeļena Karpoviča – nekustamā īpašuma aģente.

Mazliet vēstures

Nodzīvojusi gandrīz gadu Vācijā un gandrīz nomirusi no skumjām, atgriezos pirms 7 gadiem Latvijā. Vienkārši sēdēt un bēdāties negribējās – gribējās normāliJeļena Karpoviča - nekustamā īpašuma aģente 2 dzīvot. Man ļoti patīk mācīties, zināt par visām tendencēm, jaunumiem, pastāvīgi strādāju pie sava personiskā izauguma. Tāpēc praktiski visu laiku mācijos dažādos kursos vai apmeklēju seminārus.

Un, lūk, kādā no šādiem semināriem es dzirdēju frāzi, kas arī kļuva par manu labāko motivāciju: „Ja tu pārdod maizi, tu pelni maizi. Ja tu pārdod mašīnas, tu pelni mašīnas”. Es biju sapņojusi par dzīvokli, tāpēc nolēmu pārdot nekustamo īpašumu. Sāku no darba “uz tēvoci”, manā gadījumā uz tanti, bet pēc trim gadiem sapratu, ka esmu gatava startēt patstāvīgi. Izglītība (juridiska) ir, pieredzēja arī, bet galvenais – pietika drosmes. Un es sāku strādāt.

Tā nu izrādās, ka māklera profesijai mūsu valstī nav labāka reputācija. Statistikā darījumos ar nekustamo īpašumu aģenta pakalpojumus izmanto tikai 30% klientu. Pārējie visu dara paši, uzskatot māklerus par nevajadzīgiem starpniekiem. Viņi domā, ka mākleris ņem lielu komisiju tikai par to, ka ievieto sludinājumu ss.lv (populārākais sludinājumu portāls Latvijā).

Un diemžēl daži mani kolēģi  ar savu nekorekto uzvedību un elementāru negodīgumu  ir izdarījuši visu iespējamo, lai reputācija tikai pasliktinātos.

Jeļena Karpoviča - nekustamā īpašuma aģente 3

Patiesībā nekustamā īpašuma aģents ir speciālists, kurš zina, kur skatīties, kā noteikt cenu, ņemot vērā hipotēku, kā izvairīties no iespējamām problēmām pat pēc mājokļa iegādes. Tieši tas ir mans galvenais uzdevums – atjaunot manas profesijas reputāciju un prestižu, lai cilvēki nebaidītos vērsties pie starpnieka. Pašlaik es strādāju tikai pēc rekomendācijām, un, ja klients pie manis ir atnācis, tad viņs garantētais paliks apmierināts.

Brīvais laiks

Jeļena Karpoviča - nekustamā īpašuma aģente 4Esmu optimiste. Man paveicās ar draugiem, viņi tikpat mīl dzīvi, kā es. Mēs dievinām kopā „pamedīt” emocijas un iespaidus, garšīgi paēst un karsti apspriest kādu biznesa ideju. Man arī patīk lasīt un dējot, pašlaik dejoju tango.

Atbalsts

Visvairāk mani atbalsta mani draugi. Un vislabāk viņi to dara tad, kad netraucē, kaut gan viņi vienmēr ir sajūsmā (vai šokā) no manām idejām. Taču es zinu, ka viņi vienmēr patiesi priecājas par maniem panākumiem. Un tas ļoti iedvesmo!

Pasapņosim

Pašlaik man trūkst pārliecība par sevi un zināšanu par to, kā pozicionēt sevi kā speciālistu sociālos tiklos. Strādāju pie sociālo tiklu apgūšanas, lai vairāk stāstīt par sevi un piesaistīt potenciālus klientus.

Grūtības darbā ar klientiem

Jeļena Karpoviča - nekustamā īpašuma aģente 5

Manā gadījumā visgrūtākais ir sarunāt pirmu personīgo tikšanos ar klientu. Bet ja cilvēks pie manis ir nonācis, viņš garantēti paliks apmierināts. Esmu par to pārliecināta, jo manas zināšanas un pieredzē man ļoti palīdz. Grūti ir maitīt cilvēku priekstātu par nekustamā īpašuma aģenta tēlu.

Padoms

Nebaidieties no sarežģītības un no atbildības, nebaidieties no tiešas un atklātas komunikācijas. Risinājumu vienmēr var atrast, ja esiet godīgs viens ar otru. Vēlams atrast mentoru, kurš palīdzēs mācību laikā iegūto teoriju pareizi izmantot praksē. Un, pats galvenais, būtu labi, ja Jums būtu naudas uzkrājums (vismaz 3 mēnešiem), jo pirma pietiekami liela komisijas nauda diez vai parādīsies ātri.