Irina Krisina - grāmatvede, ar grāmatvedību nodarbojos vairāk kā 15 gadus 1

Irina Krisina – grāmatvede, ar grāmatvedību nodarbojos vairāk kā 15 gadus. Un 2022. gadā atvēru savu grāmatvedības pakalpojumu sniegšanas uzņēmumu SIA KRISVEL.

Mazliet vēstures

Situācija bija standarta. Pabeidzot macības, saņēmu grāmatvedes diplomu un meklēju darbu. Darba intervījā mani uzaicināja liels uzņēmums, viniem vajadzējaIrina Krisina - grāmatvede, ar grāmatvedību nodarbojos vairāk kā 15 gadus 2 darbinieku grāmatvedībās nodaļā. Un mani, vakardienas studentu, pieņēma. Es atnācu lielā kolektīvā, un viņi uzreiz labi izturējās pret mani. Viņi mudināja, pacietīgi atbildēja uz jautājumiem, kuru bija daudz. Man arī paveicās, jo grāmatvedības sistēma organizācijā bija labi izveidota. Iemācījos pareizi kārtot un apstrādāt dokumentus.

Man patika skaitļi: samazināt tos, meklēt kļūdas, risināt aritmētiskās mīklas. Varbūt tieši tajā brīdī es iemīlējos savā profesijā. Lai gan grāmatvedis nestrādā tikai ar skaitļiem, ir jāsazinās ar daudziem cilvēkiem un jāiedziļinās dažādos aspektos. Ciparu un tabulu burvība mani apbūra.

Irina Krisina - grāmatvede, ar grāmatvedību nodarbojos vairāk kā 15 gadus 3

Brīvais laiks

Papildus grāmatvedībai man patīk tūrisms un īpaši laika pavadīšana pie ūdens. Mana atpūta atspoguļo manu attieksmi pret dzīvi un palīdz būt labā formā. Dabā es pati it kā kļūstu par ūdeni, es pārņemu ūdens īpašības – mierīgumu, atvērtību, dziļumu un gudrību. Nedēļas nogales es dodos pārgājienā, pie ūdens vai uz festivālu. Izslēdzu mobilo tālruni, skatos uz ūdeni, uz zvaigžņotajām debesīm, un pēkšņi parādās prāta skaidrība un koncentrēšanās. Nākt prātā radošas idejas, apzināšanās, izpratne un darba uzdevumu risināšana, kurus nevarēju apgūt, sēžot pie datora.

Atbalsts

Mana ģimene un mani radinieki ir mans atbalsts. Mani bērni, vecāki un mīļotais cilvēks. Neviens man nepalīdzēs grūtos laikos tā, kā mana ģimene. Viņi vienmēr ir ar mani, es vienmēr varu uz viņiem paļauties. Viņi var mani atbalstīt un sniegt pareizo padomu. Es varu viņiem uzticēties, runāt par savām problēmām vai izstāstīt savus noslēpumus.

Nepadoties arī palīdz disciplīna un spēja koncentrēties darbam. Mans bijušais priekšnieks man iemācīja, ka, ierodoties birojā, visas emocijas paliek ārpus durvīm. Sentimentam šeit nav vietas. Atskaišu iesniegšanas diena un projektu termiņi pienāk neatkarīgi no mana iekšējā stāvokļa.

Pasapņosim

Irina Krisina - grāmatvede, ar grāmatvedību nodarbojos vairāk kā 15 gadus 4Šobrīd man nepietiek resursu, jaunu zināšanu un cilvēku, kas varētu pateikt, kur iegūt informāciju sava projekta īstenošanai.

Grūtības darbā ar klientiem

Sarežģītākā lieta sākotnējā posmā ir izveidot komunikāciju ar klientiem. Praksē tas nozīmē īsāko mijiedarbības ceļu, kad klienti precīzi zina, pie kā vērsties, lai saņemtu ātru un efektīvu palīdzību, lai klientam būtu regulāra atgriezeniskā saite, lai viņš būtu pasargāts no nepatīkamiem pārsteigumiem. Tas ļauj ātri pieņemt lēmumus, atrast tūlītējas atbildes un pēc iespējas ātrāk atrisināt visas problēmas.

Padoms

Mans galvenais padoms jaunajiem grāmatvežiem ir nekad nekautrēties uzdot jautājumus. Pat ja to ir daudz. Ticiet man, mūsu biznesā labāk ir jautāt un jautāt vēlreiz, nekā pieļaut nopietnu kļūdu, kas radīs daudz problēmu jums un jūsu darba devējam. Mīli savu darbu, tad tas tev nebūs smags darbs, un tu pieņemsi visus pārbaudījumus un nokārtosi tos mierīgi un ar pārliecību, ka rīt viss būs labāk, nekā tu domāji.