Anastasija Tjurkova. Ārste, stiliste. 1

Anastasija Tjurkova. Drīz būšu osteopāte (bērnu + pieaugušo). Ārste, stiliste. Ģimenes biznesa līdzīpašniece elektropreču vairumtirdzniecības jomā.

Mazliet vēstures

Anastasija Tjurkova. Ārste, stiliste. 2Bērnībā nodarbojās ar daiļslidošanu, un diezgan bieži guvu traumas. Katru reizi mani izglāba osteopāti, kas ātri un gandrīz bez sāpēm ieslidināja locītavas vietā. Es to apbrīnoju, jo sāpes bija zudušas.

Pēc pirmās praktiskās nodarbības pēc osteopātijas es nespēju noturēt emocijas, laimes asaras kļuva par neticamu visaptverošu sajūtu, ka varu būt noderīga šai pasaulei. Tad arī sapratu, ka tas ir mans aicinājums, un ka 6 gadus “gaidīšana” un priekšnojauta par bāzes medicīnas izglītības iegūšanu ir attaisnojuši sevi.

Šobrīd nodarbojos ar diplomu apstiprināšanu Latvijā, pabeidzu studijas. Periodiski asistēju labākajiem speciālistiem mūsu valstī, lai iegūt darba pieredzi ne tikai ar pieaugušajiem, bet arī ar dažāda vecuma bērniem.

Brīvais laiks

Praktiski vienmēr pavadu brīvo laiku lietderīgi. Lielu uzmanību es veltu savam ķermenim, fiziskajam un mentālajam labklājībai. Patīk skatīties filmas, pētīt jaunas ēdienu pagatavošanas receptes un ļoti patīk dziedāt. Kad mainās apstākļi, es nodarbojos ar dejām un atsaitēm. Man patīk klasiskais balets un mūsdienu izpildītāju koncerti. Tāpat patīk ceļojumi, jūras pastaigas uz jahtas, spa apmeklējumi, un vienkārši skatīties uz jūru.

Protu spēlēt arfu un klavieres, bet pašlaik ar mūziku nenodarbojos.

 Atbalsts

Anastasija Tjurkova. Ārste, stiliste. 3Liels paldies manai ģimene, kas mani vienmēr atbalsta. Grūtajos brīžos es vienmēr varu viņiem piezvanīt un paraudāt, vai palūgt atbraukt un zināt, ka viņi tūlīt atbrauks.

Pasapņosim

Ņemot vērā Latvijas likumdošanu, šobrīd man trūkst vēl 8,5 gadu laika un manu diplomu apstiprināšana, ar ko es aktīvi nodarbojos.

Lai īstenotu citu manu sapni vajadzīgs nozīmīgs finanšu ieguldījums un parliecinājums, ka uz to būs pieprasījums. Man ir vēl viena doma, ko vēlos realizēt, bet tikai pēc stabilitātes iegūšanas pirmajās divās jomās.

Tā kā otrajai un trešajai idejai nav analogu Latvijā, es negribētu atklāt, kas tie par projektiem. Teikšu tikai to, ka tas saistīts ar medicīnu, fizisko un emocionālo labklājību.

Grūtības darbā ar klientiem

Visgrūtākais ir tas, ka cilvēki baidās pat pieteikties vizitei pie osteopāta. Ir tie, kas vispar nezina, kas ir osteopāts, ko viņš var, un kad pie viņa jāgriežas. Ir tie, kuri domā, ka tie ir muļķības, turklāt paši nekad nav bijuši pie osteopata, nav lasījuši nevienu zinātnisku rakstu, kas pierāda korekcijas tehniku efektivitāti. Ir tie, kuri paši izdomā, ka viņiem ir unikāla problēma, ar kuru neviens nekad nevarēs palīdzēt, pat daļēji. Ir tie, kuriem patīk slimot, jo tikai tad viņi saņem pienācīgu uzmanību un rūpes no apkārtējiem.

Padoms

Liela uzmanība jāpievērš ārsta un pacienta savstarpējām attiecībam, bioētikai, etiķetie. Man  paveicas vēl universitātē apmeklēt trīs klasiskās komunikācijas kursus ar pacientiem, kā arī pilnvērtīgu etiķetes apmācību. Diemžēl ne visi ārsti to pārvalda, bet pareizi izbūvētas attiecības un prasmīgi pieminēti vārdi ļauj apiet pušu konfliktus, saglabāt savu profesionālismu citu acīs, nejauši neskart cilvēku jūtas, radīt maksimāli uzticīgas attiecības, kurās ir vieta savstarpējai cieņai, un kas noved pie maksimāla rezultāta sasniegšanas. Tas ir neticami svarīgi, īpaši, ja jūs gatavojaties strādāt privātajā sfērā.