Elīna Bistrova, klientu apkalpošanas speciāliste 1

Elīna Bistrova, klientu apkalpošanas speciāliste. Pēc profesijas – tehniskais tulks un pēc dvēseles aicinājuma – koučs. Viņa ir spilgta, ambicioza, spēka un iedvesmas pilna. Šobrīd Elīna gūst zināšanas un pieredzi, studē psiholoģiju, pārdošanu, mārketingu un menedžmentu, daudz lasa un varam droši teikt, ka ir patiesi iemīlējusies dzīvē. Viņai ir daudz mērķu un vēlmju, kas nozīmē, ka viņai ir nepieciešama vide to īstenošanai. Priecājamies, ka Elīna izvēlējās mūsu Ladies Deal Club ne tikai, lai attīstītu savas prasmes un zināšanas, bet arī dalītos pieredzē.

Esam pārliecināti, ka mūs sagaida interesants un auglīgs ceļojums! Laipni lūgti sieviešu biznesa klubā!

Mazliet vēstures

Pagājušajā gadā marta sākumā es izlasīju Roberta Kiyosaki grāmatu Rich Dad Poor Dad. Viņa pilnībā apgrieza manu prātu un neticami motivēja rīkoties. 2021. gada septembrī devos grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, bet 2022. gadā iekārtojos darbā nekustamo īpašumu kompānijā par investīciju konsultanti, pētīju Rīgas nekustamā īpašuma tirgu, iepazinos ar dažādiem cilvēkiem, sāku mācīties tālmācībā un sapratu, kur man jāiet tālāk. Viņa arī iemācījās piecelties sešos no rīta, izlasīja 15 grāmatas, apguva 25 asanas jogā un ar savu piemēru motivēja vīru rīkoties. Pagājušajā gadā viņš nomainīja 3 darbavietas un saprata, kam domāta viņa dvēsele un kur pārcelties.
Pašlaik attīstu sava biznesa ideju un koncepciju, izmantojot augstskolā un pašmācības laikā iegūtās zināšanas, iepazīstos ar jauniem cilvēkiem, paplašinu savu kontaktu loku. Apgūstu arī maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Šogad plānoju nopietni strādāt pie sava personīgā zīmola un attīstīt blogu Instagramā. Es ļoti vēlos beidzot sākt dalīties ar savu pieredzi un vērtīgo informāciju. Blogs būs pilnībā angļu valodā, jo turpmāk plānoju strādāt galvenokārt ar Ameriku un Eiropas tirgu.
Arī turpinu studēt biznesa literatūru, investīciju un personīgo finanšu vadību, kā arī finanšu vadību komercsegmentā. Mans moto ir “Viss šajā pasaulē ir iespējams – galvenais ir rīkoties!”

Elīna Bistrova, klientu apkalpošanas speciāliste 2

Brīvais laiks, hobiji, vaļasprieki.

Es daudz lasu, gan daiļliteratūru, gan biznesa psiholoģiju, nodarbojos ar jogu, meditēju, pastaigājos pa mežu ar savu suni – pundurpinčeri, Džamilu, kuras vārds arābu valodā nozīmē “skaista”. Tāpat ļoti lielu sava laika daļu veltu saviem bērniem, strādāju ar viņiem pēc agrīnās attīstības metodes. Bērniem jau ir sava mazā bibliotēka un viņi mīl grāmatas un puzles.
Atbalsts
Mans vīrs atbalsta visas manas jaunās idejas un apņemšanos. Mamma un vecmāmiņa vienmēr var pieskatīt bērnus (man ir divi, meitai 1,5 gadi, dēlam gandrīz 3 gadi). Bet mans lielākais atbalsts esmu es pati. Es protu sevi uzmundrināt, nomierināt un motivēt.
Pasapņosim
Šajā posmā es jūtu, ka man trūkst zināšanu, lai veiksmīgi uzsāktu savu biznesu. Tāpēc 2023. gadu veltīšu visu nepieciešamo jomu apgūšanai veiksmīgam startam 2024. gadā. Un, ja sapņot palielam, tad gribētos vairāk personiskā laika un klusuma. Ar diviem bērniem tas ir ļoti vērtīgs.

Grūtības darbā ar klientiem

Elīna Bistrova, klientu apkalpošanas speciāliste 3Dažreiz klientu situācijas ir diezgan sarežģītas un nestandarta, un klienti ir diezgan emocionāli, it īpaši, ja runa ir par kādu nepatīkamu situāciju, bet man kā speciālistam tas ir tikai pluss. Man patīk sarežģītas un neparastas situācijas, jo šī ir lieliska iespēja iegūt zināšanas par problēmu risināšanu un apgūt jaunas lietas. Bet vispār man nepatīk vārds – problēma. Man problēma vienmēr pārvēršas par uzdevumu, un es vienmēr vēlos iemācīties tās atrisināt. Ja uzdevums ir ļoti liels un nav vienkāršs, tad sev to saucu par izaicinājumu un uz papīra pierakstu plānu tā risināšanai.

Padoms

Cilvēkiem, kuri strādā ar klientiem, ir svarīgi mīlēt cilvēkus. Cilvēks vienmēr jūt, kad tu patiesi vēlies viņam palīdzēt un atrisināt viņa problēmu. Tas ļoti palīdz izlīdzināt nepatīkamo situāciju un veicina tās ātru atrisināšanu. Ja jūs nolemjat izvēlēties šādu virzienu sev, tad ir svarīgi kļūt par labāko savā biznesā. Lasiet grāmatas, klausieties vebinārus, konsultējieties ar kolēģiem un visu laiku pilnveidojieties. Svarīgi arī atcerēties, ka klienta bažu cēlonis esi nevis tu, bet gan situācija, kas ar viņu radusies, un jo profesionālāk un ātrāk to spēsi atrisināt, jo labāk tavam uzņēmumam un pašam klientam. Kā teica Konfūcijs: “Vārdam ir jābūt patiesam, darbībai jābūt izšķirošai.”