Karina Datashvili, matchmaker 1

Karina Datashvili , mačmeikere – cilvēkresursu (HR) speciāliste attiecībās

Karina DatashviliKarina Datashvili, mačmeikere un attiecību konsultante. Daudzi šādu profesiju, kas daļēji līdzinās savedēja profesijai, iespējams, sastop pirmo reizi. Karina palīdz veidot alianses starp ebreju kopienām visā pasaulē. Šis nav vienkāršs uzdevums, tā pamatā ir daudzu gadu darba pieredze HR sektorā, kā arī mīlestība un empātija pret cilvēkiem. Karinas un šī uzņēmuma kopumā mērķis ir ekskluzīvi – iepazīstināšana, kas var rezultēties ļoti dažādi – gan kā biznesa partnerība, jebkāda veida sadarbība, gan kā laulība – tas atkarīgs no iesaistītajām personām, te nav runa par kādu klasisku laulību aģentūru. Tāpat Karina darbojas arī teātra studijā Kamēr_ Ton, kas dibināta Ladies Deal Club un Latvijas Biznesa izglītības centra ( Latvian Business Education Center ) sadarbības ietvaros.
Godprātīga, atsaucīga, gaiša, dzīvespriecīga un pozitīva – tāda ir Karina, kura nesen kļuvusi par Sieviešu biznesa kluba Dāmu. Laipni lūdzam!

Iepazīsimies

Es vadu iepazīšanās aģentūru Simantov International. Esmu atbildīga par administratīvo procesu organizēšanu un starptautiskās sadarbības organizēšanu ar citām aģentūrām, turklāt strādāju tieši ar klientiem no paša sākuma – viņu pirmā zvana. Esmu viņu galvenā kontaktpersona un konsultante visa procesa laikā.

Nedaudz vēstures

Kopš 2000. gada es strādāju HR sektorā. Kā es pati jokoju, esmu gājusi cauri visiem posmiem – no personāla speciālista līdz pat personāla direktoram. Patiesībā joprojām esmu tā pati cilvēkresursu speciāliste, taču tagad es nodarbojos nevis ar profesionālu, bet gan romantisku savienību veidošanu. Darbības princips ir vienāds – pēc klienta pieprasījuma atrast piemērotu cilvēku. Arī darbības mehānismi būtībā ir ļoti līdzīgi – tiek izveidots profils, notiek intervija, noteikta pārbaude, tikai jāņem vērā, ka šī joma ir sevišķi delikāta.

Vairāk es pielietoju nevis profesionālās prasmes, bet gan sajūtas. Es patiešām uzticos savām jūtām un empātijai – ja to nav, tad es nepieņemu konkrētu klientu. Tādā gadījumā es vienkārši nevaru palīdzēt. A priori es ļoti mīlu cilvēkus un sākotnēji ik vienu uzskatu par labu, tikai vēlāk, tuvāk iepazīstot, mans viedoklis var mainīties. Parasti es lielā mērā uzticos ik vienam.

Brīvais laiks

Mana mīļākā brīvā laika pavadīšana ir došanās kaut kur ar saviem suņiem un vienkārša pastaiga. Es ļoti mīlu dabu – domāju, ka mums Latvijā ir ļoti paveicies ar skaistām vietām un klimatu. Ja esmu mājās, man patīk lasīt, klausoties Lounge FM radio, kā arī ļoti
patīk dziedāt. Pagaidām izpaužos tikai Smulē**. Man arī ļoti patīk ceļot – katru gadu mums ar vīru ir mērķis atklāt kādu
jaunu valsti, kā arī aizbraukt uz vietu, kur jau esam bijuši, bet iepriekš tur ir ļoti paticis. Starp citu, šāds hobijs tiešām motivē smagi strādāt un labi nopelnīt!
** Smule ir amerikāņu mūzikas lietojumprogramma, kas sākotnēji bija
pazīstama ar nosaukumu Sing! karaoke iOS platformās.

Atbalsts

Man dzīvē ir paveicies ar cilvēkiem. Man ir labākais vīrs pasaulē (manā), kurš mani atbalsta gan darbā, gan ārpus tā. Un man ir arī brīnišķīgi draugi, kuri no sirds priecājas par maniem panākumiem. Godīgi sakot, dažreiz ir brīži, kad es nemaz nevēlos cilvēkus – un tad es pavadu laiku tikai ar suņiem (man tādi ir 3) un kaķi (smejas).

Pasapņosim. Kā vēl pietrūkst?

Droši vien pietrūkst drosmes. Drosmes piesaistīt papildu speciālistus. Un tā, kā es esmu vienīgā, kas uzņēmumam pelna naudu, tad dažreiz baidos to tērēt, jo esmu atbildīga par visām izmaksām un darbinieku algu. Es strādāju angļu valodā, bet man vienmēr šķiet, ka mana valoda nav pietiekami laba, lai piedalītos intervijās dažādos televīzijas kanālos un radio programmās Amerikā un Anglijā. Pie tam, es “aizkulisēs” jūtos daudz pārliecinošāk, nekā priekšplānā.

Karina Datashvili, matchmaker 2

Grūtības

Ak! Visgrūtākais darbā ar maniem klientiem ir viņu nevēlēšanās kaut ko mainīt sevī vai savā dzīvē. Es saskaros ar ne visai reālistiskām cerībām, pasivitāti un nevēlēšanos pašiem uzņemties atbildību par dažādām dzīves neveiksmēm.

Padoms

1. Neejiet šajā jomā naudas dēļ. Neiedziļinieties šajā jomā, ja jums nav empātijas. Bez tās nekas nespēs darboties.
2. Neiedziļinieties šajā jomā, ja neprotat turēt mēli aiz zobiem. Tajā pašā laikā vienkārši pieņemiet kā faktu, ka nevarēsiet
palīdzēt visiem, ka vienmēr būs cilvēki, kas nav spējīgi uz attiecībām – jā, tādi ir, un jums nevajag viņus “ārstēt”.
3. Iemācieties nepieņemt klientu problēmas kā savas – tās nav jūsu problēmas. Jūsu uzdevums ir atrast noteiktiem
kritērijiem atbilstošu cilvēku un iepazīstināt viņu ar otru. Nevis apprecināt, bet iepazīstināt abus.
4. Nav nepieciešams veidot attiecības starp cilvēkiem viņu vietā. Visi pieaugušie ar to var tikt galā paši. Vai arī viņi netiks galā, tad jūs strādāsit pie kļūdām (nevis savām, betviņu kļūdām) un atradīsit nākamo cilvēku.
5. Nedarbojieties šajā jomā, ja vienmēr zināt, kā vajag, kā būtu “pareizi”.
6. Neatsakieties no sadarbības – tas padara jūs stiprāku un jūsu iespējas plašākas.
7. Nekad nepārtrauciet mācīties!

Esam priecīgi, ka Karina ir mūsu ievērojama LDC dalībniece. Laipni lūdzam!